Měkké a mobilizační techniky 

Mobilizace a měkké techniky patří mezi prostředky manuální medicíny, kterými ovlivňujeme reflexní změny ve svalech, kůži, podkoží a dále kloubní blokády, s cílem navození rovnováhy pohybového aparátu. Ošetřením funkční poruchy v rámci zřetězení ovlivňujeme i vzdálené části těla.

Měkké techniky se zaměřují na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů. Slouží k uvolnění svalových spasmů a k odstranění tzv. reflexních, obvykle bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách, které vznikají vlivem přetížení, úrazů či nemocí. K odstranění těchto poruch se využívají ruce fyzioterapeuta. Provádí se bez použití masážních emulzí. Tuto terapii nelze zaměňovat s masážními technikami.

Kloubní mobilizace se využívá v případě blokády kloubu nebo pohybového segmentu páteře (spojení dvou sousedících obratlů). Jedná se o jemné opakované pohyby na hranici možného rozsahu sloužící k obnově kloubní hry a zvětšení pohyblivosti v kloubu. Mobilizace jsou šetrné a pomalé, využívá se dechové facilitace a pohledu očí.

Využítí technik měkkých tkání a mobilizačních technik je široké - funkční poruchy pohybového aparátu, bolesti kloubů, svalů, blokády, bolesti hlavy, vadné držení těla, skoliózy.© 2017 Hana Benešová, tel. 733 585 726, Masarykova 34, 602 00 Brno
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!